A hősök nem halnak meg, hanem legendaként születnek újjá.
1938-ban jelent meg az első Superman-képregény, mely egész univerzumok megépülését vonzotta maga után. A képek vászonra kívánkoztak, a 21. században pedig reneszánszukat élik a szuperhősmozik. Az emberfeletti képességekkel rendelkező Superman, Vasember, Amerika kapitány vagy éppen Thor csatáit emlékezetes dallamok kísérik, melyek komponistái között a nagy múltú zeneszerzők mellett egy új generáció titánjai is képviseltetik magukat.
A hősök inspirálnak és lenyűgöznek minket!
Szembeszállnak az elnyomó hatalommal, megvédik a hazájukat és a szeretteiket, legyőzik a felettük uralkodót, visszaadják a népnek, ami az övé és megmentik a világot. Az ember szeret a hőstettek részese lenni, és mi más közvetíthetné számára legérzékletesebben ezt a felemelő érzést, mint a film képkockái és heroikus dallamai! Egy történelmi alkotás, mint a Gladiátor, egy kalandfilm, mint a Zorro álarca vagy egy akcióbomba, mint az Armageddon.
Az emberi képzelet határtalan, akár a csillagos ég!
Megannyi, mára már szinte önálló életet élő sorozat pattant ki zseniális rendezők és forgatókönyvírók fejéből, egész galaxisok, képzelt univerzumok, mesebeli világok, kultikus hősök születtek általuk. Az emberi fantázia és a mozi technológiája megtölti a vásznat Jedi lovagokkal, szupertitkos ügynökökkel, sárkányokkal és csillagközi utazókkal, és ha felcsendülnek az ismerős dallamok, bennünk is megidézik a Star Wars, a Star Trek vagy éppen a Skyfall képkockáit.
A szerelem örök!
Kifogyhatatlan forrása a filmes és zenei témáknak. Megfilmesítették már a szárba szökkenését, a lángolását, az elveszettnek hitt szerelem visszatérését vagy éppen tragikus elvesztését. Ki ne emlékezne a Szenvedélyek viharában perzselő érzelmeire, a Moulin Rouge! tragikus románcára vagy A Karib-tenger kalózai mindent túlélő szerelmi szálára! Emlékezetes filmek, melyekhez csodálatos zenék születtek!
Varázslat és képzelet határok nélkül
A rajzfilmeket az élet iskolájaként is emlegethetnénk, mivel készítőik gyakran fontos igazságokat és felbecsülhetetlen értékű tanulságokat rejtenek el a lenyűgöző képi világú filmekben. A rajzolt történetekben különösen előtérbe kerül a zene, szerves részévé válik a történetnek, hozzásimul a karakterekhez, érzelmeket közvetít, megnevettet, könnyeket csal a szemünkbe. Nélküle a mesék kevésbé lennének élettel teliek.
Azok a csodálatos kilencvenes évek
A 90-es évek a filmtörténelem meghatározó korszaka. Filmtermése tele van mára olyan klasszikussá vált darabokkal, amelyek alapjaiban változtatták meg a filmgyártást. Ki ne emlékezne a padon ülő és mesélő Forrest Gumpra, a köteleken lefelé ereszkedő Ethan Huntra vagy a nyílvesszőt egy másikkal kettéhasító Robin Hoodra? Ezekhez a képsorokhoz elválaszthatatlanul kapcsolódnak az aláfestő dallamok olyan fantasztikus zeneszerzőktől, mint Alan Silvestri, Lalo Schifrin vagy Michael Kamen.
A szerelemnek ezer színe van
Halhatatlan, mint Rómeóé és Júliáé. Tragikus, akár William Wallace és Murron szerelme A rettenthetetlenben. Galaxisokon átívelő, amilyen Anakin Skywalker és Padmé Amidala között szövődött a Star Wars világában. Bohókás és pezsgő, mint Sebastian és Mia románca a Kaliforniai álomban. Plátói rajongás, akár a csodás énekesnő, Jenny Lind és P. T. Barnum között. Megannyi emlékezetes filmes pillanat, melyeket csodálatos zenei aláfestések kísérnek, köszönhetően a legnagyobb zeneszerzőknek és a fiatal, feltörekvő generációnak.
A vonósokban lélek van...
A hegedű eleven, fényes, mozgékony hangja sokakat az emberi énekhangra emlékeztet, így lett az egyik legfontosabb szólóhangszer, mely nélkül elképzelhetetlen egy szimfonikus zenekar. A vonósok bármelyike képes emberi hang nélkül, pusztán a húrjai zengésével elmesélni egy történetet, átadni a fájdalom, a félelem vagy az öröm, a boldogság érzését, nem véletlen, hogy megannyi csodálatos filmzenében egészítik ki a képkockákat vonósok dominálta dallamok. Csak idézzük fel, hogyan sír a hegedű Itzhak Perlman kezében a Schindler listájában.
A vonósokban lélek van, és ez szó szerint is értendő!
A filmtörténelem nagy mérföldkövei és örök dallamai
Ki ne ismerné John Williams örök klasszikusát az Indiana Jones-filmekből vagy Ennio Morricone dallamait A profiból? A 60-as, 70-es és 80-as évek filmzenéit megalkotó zeneszerzők örök érvényű műveit, Ennio Morricone, Nino Rota vagy Vangelis által komponált csodálatos darabokat még ma is telt házas koncerteken játsszák világszerte. Ezekből állítottunk össze egy témát, amelyben többek között felhangzik a Tűzszekerek Oscar-díjas klasszikusa, ahogy a szintén díjazott A keresztapa legendás filmzenéje is.
A Classics válogatás nemcsak az idősebb korosztálynak lesz ismerős, hanem szinte mindenkinek.
Dallamok, melyek távoli, különleges világokba repítenek
A film és a zene együttes varázslatukkal olyan világokat teremtenek, melyek a valóságban nem létezhetnek. Az ismerős dallamokat hallgatva megmászhatjuk King Konggal az Empire State Buildinget, és alakváltó robotok harcába csöppenhetünk. John Williams műveivel bepillanthatunk egy varázslóiskolába és az őslények szigetére, Hans Zimmer lendületes muzsikájával elkalandozunk a kalózok uralta Karib-tengerre. Alaszka csodálatos és veszélyes erdeit pedig Hollywood egyik legnagyobb zeneszerzője, Jerry Goldsmith segítségével barangoljuk be.
A Distant Worlds egy képzeletbeli utazás a filmzene szárnyain.
Hans Zimmer a filmzene élő legendája, korunk egyik legismertebb filmzeneszerzője.
Több mint 150 filmzene, négy Grammy-, két Golden Globe- és egy Oscar-díj fűződik a nevéhez. Az elektronikus és a klasszikus hangzás tökéletes ötvözete jellemzi műveit. Nehezen találnánk az övénél sokszínűbb repertoárt, épp ezért nem tehetjük meg, hogy ne szenteljünk neki egy teljes részt. A nevével fémjelzett témánk hatalmas életművének csak egy kis szeletét öleli fel, olyan fantasztikus darabokkal, mint a Gladiátor, A Da Vinci-kód, a Pearl Harbor és a Hajsza a győzelemért filmzenéje.
Égi háború, kultikus rejtélyek, római gladiátorok, autós száguldás és kalózdallamok egy zseni tollából.
A valódi korona a lélekben van, minden más csak külsőség.
Legyen szó a mese, a fantasy vagy a történelmi dráma műfajáról, a szavanna fenséges urai, a George R.R. Martin által teremtett Lannister-klán, a brit legendák Arthur királya és az ókor legnagyobb hódítója, Nagy Sándor nemcsak a filmkészítőket ihlette meg, hanem a legnagyobb filmzeneszerzőket is. Ramin Djawadi baljós hangulatú dallamai tökéletes aláfestői a vastrónért folytatott küzdelemnek, Büszke Birtok fenséges tájain és Hadrianus falai mellett Hans Zimmer klasszikus hangzású művei kísérnek, míg Vangelis magasztos indulói egy hatalmas hadvezér előtt tisztelegnek.
Harc a hatalomért a zene tolmácsolásában.
ÍRJ NEKÜNK! Véleményed, javaslatod fontos számunkra!